  • CCSH-332J-04
CCSH-332J-04
advertisement
Manufacturer No:
CCSH-332J-04
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-CCSH-332J-04
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCSH-332J-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.1mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3 mH
  • Test Frequency
    20kHz
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    650kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    13Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    3300 µH
  • DC Current
    110mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.252MHZ
  • Length
    15mm
  • Width
    6mm