  • CCSMA1-MM-SS402-48
CCSMA1-MM-SS402-48
advertisement
Manufacturer No:
CCSMA1-MM-SS402-48
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CCSMA1-MM-SS402-48
Package:
Description:
RF Cable Assemblies 48in. M/M IL:.66dB/ft @18GHz
Step5Bar-code shipping tag
CCSMA1-MM-SS402-48
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Material
    Copper, Steel
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SS402
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -45°C
  • Color
    Blue
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    SMA to SMA
  • Polarity
    Normal
  • Cable Type
    4.14mm OD Coaxial Cable
  • Impedance
    50Ohms
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Frequency (Max)
    18GHz