  • CCSO-914X-1000.000
CCSO-914X-1000.000
advertisement
Manufacturer No:
CCSO-914X-1000.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CCSO-914X-1000.000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 8721
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCSO-914X-1000.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CCSO
  • Size / Dimension
    0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SO (SAW)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    1GHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    5.3086mm
  • Height Seated (Max)
    0.210 5.33mm
  • Length
    14.1986mm
  • Width
    9.144mm