  • CD1005-Z7V5
CD1005-Z7V5
advertisement
Manufacturer No:
CD1005-Z7V5
HK JDW NO:
103-CD1005-Z7V5
Datasheet:
CD1005-Z7V5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CD1005-Z7V5
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Pin Count
  • Case Code (Metric)
    2512
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    7Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 5V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    7Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    7.5V
  • Zener Voltage
    7.5V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%