  • CD17FC681JO3F
CD17FC681JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD17FC681JO3F
HK JDW NO:
192-CD17FC681JO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CD17FC681JO3F
Description:
CD17 Series 680pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~150°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD17FC681JO3F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CD17
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5.9mm
  • Lead Pitch
    5.8928mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Size Code
    4721
  • Dissipation Factor
    0.05 %
  • Height Seated (Max)
    0.390 9.90mm
  • Length
    11.9mm
  • Width
    5.3mm