  • CD214A-R12000R
CD214A-R12000R
advertisement
Manufacturer No:
CD214A-R12000R
HK JDW NO:
103-CD214A-R12000R
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
CD214A-R12000R
Step5Bar-code shipping tag
CD214A-R12000R
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 2kV
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2V @ 1A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    2000V
  • Current - Average Rectified (Io)
    1A
  • Capacitance @ Vr, F
    12pF @ 4V 1MHz