  • CD45SL2GA150JYGKA
CD45SL2GA150JYGKA
advertisement
Manufacturer No:
CD45SL2GA150JYGKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CD45SL2GA150JYGKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CD45SL2GA150JYGKA
Description:
CD 15pF 400V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1621
Step5Bar-code shipping tag
CD45SL2GA150JYGKA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CD
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    15pF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm