  • CD4ED300GO3F
CD4ED300GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD4ED300GO3F
HK JDW NO:
192-CD4ED300GO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CD4ED300GO3F
Description:
CD4 Series 30pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 100 ppm/°C Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD4ED300GO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CD4
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height
    5.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm