  • CDLL4483
CDLL4483
advertisement
Manufacturer No:
CDLL4483
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-CDLL4483
Package:
DO-213AB, MELF
Datasheet:
Description:
70Ohms ±5% 56V 250nA @ 44.8V -65°C~175°C 1.5W DO-213AB, MELF
Step5Bar-code shipping tag
CDLL4483
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CDLL4483 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AB, MELF
  • Supplier Device Package
    DO-213AB
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Impedance
    70Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    250nA @ 44.8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 200mA
  • Power - Max
    1.5W
  • Impedance-Max
    70Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    56V
  • Zener Voltage
    56V