  • CDM7-600LR TR13 PBFREE
CDM7-600LR TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CDM7-600LR TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-CDM7-600LR TR13 PBFREE
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 580m Ω @ 3.5A, 10V 30V 440pF @ 100V 14.5nC @ 10V 600V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 2252
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CDM7-600LR TR13 PBFREE
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    60W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    580m Ω @ 3.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    440pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    7A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    14.5nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    30V