  • CDR01BP270BKSM\W
CDR01BP270BKSM\W
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP270BKSM\W
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR01BP270BKSM\W
Package:
0805
Datasheet:
Description:
27pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP270BKSM\W
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2.03mm