  • CDR01BX471BKUM\W
CDR01BX471BKUM\W
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BX471BKUM\W
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR01BX471BKUM\W
Package:
0805
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BX471BKUM\W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2.03mm