  • CDR01BX472AMUR\M1K
CDR01BX472AMUR\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BX472AMUR\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR01BX472AMUR\M1K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 20% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BX472AMUR\M1K
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Depth
    1.27mm
  • Length
    2.03mm