  • CDR02BP221BKZSAT
CDR02BP221BKZSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BP221BKZSAT
HK JDW NO:
877-CDR02BP221BKZSAT
Datasheet:
CDR02BP221BKZSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02 220pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BP 0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm -55°C~125°C Military Surface Mount, MLCC 1805 (4512 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BP221BKZSAT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Case Code (Metric)
    4512
  • Case Code (Imperial)
    1805
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    4.572mm
  • Width
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm