  • CDR02BP271BJWSAR
CDR02BP271BJWSAR
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BP271BJWSAR
HK JDW NO:
877-CDR02BP271BJWSAR
Datasheet:
CDR02BP271BJWSAR
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02 270pF 100V Ceramic Capacitor ±5% BP 0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1805 (4512 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BP271BJWSAR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    270pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm