  • CDR02BX103BKYP
CDR02BX103BKYP
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX103BKYP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR02BX103BKYP
Package:
1805
Datasheet:
CDR02BX103BKYP
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 1805
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX103BKYP
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1805
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.57mm
  • Width
    1.27mm