  • CDR02BX223AKSP
CDR02BX223AKSP
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX223AKSP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR02BX223AKSP
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1805
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX223AKSP
    1805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.27mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    TAPE & REEL AVAILABLE UPON REQUEST
  • Height
    1.397mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    1.27mm