  • CDR03BX563AKUM\M1K
CDR03BX563AKUM\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR03BX563AKUM\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR03BX563AKUM\M1K
Datasheet:
Description:
56nF Ceramic Capacitor 10% 1808
Step5Bar-code shipping tag
CDR03BX563AKUM\M1K
    Select All
  • Mount
    1808
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56nF
  • Depth
    2.03mm
  • Length
    4.57mm