  • CDR03BX683AKZPAJ
CDR03BX683AKZPAJ
advertisement
Manufacturer No:
CDR03BX683AKZPAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR03BX683AKZPAJ
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
CDR03BX683AKZPAJ
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR03 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR03BX683AKZPAJ
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR03
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm