  • CDR04BP122BJYR
CDR04BP122BJYR
advertisement
Manufacturer No:
CDR04BP122BJYR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR04BP122BJYR
Package:
1812
Datasheet:
CDR04BP122BJYR
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 5% 1812
Step5Bar-code shipping tag
CDR04BP122BJYR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.18mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.57mm
  • Width
    3.17mm