  • CDR04BP332BJWM
CDR04BP332BJWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR04BP332BJWM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR04BP332BJWM
Package:
1812
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
CDR04BP332BJWM
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Custom Capabilities
    TAPE & REEL AVAILABLE UPON REQUEST
  • Height
    2.032mm
  • Length
    4.572mm
  • Width
    3.175mm