  • CDR04BX104AKUR\R
CDR04BX104AKUR\R
advertisement
Manufacturer No:
CDR04BX104AKUR\R
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR04BX104AKUR\R
Package:
1812
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 1812
Step5Bar-code shipping tag
CDR04BX104AKUR\R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    3.18mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.57mm