  • CDR05BX154BKUR
CDR05BX154BKUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BX154BKUR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR05BX154BKUR
Package:
1825
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BX154BKUR
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6.35mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Custom Capabilities
    TAPE & REEL AVAILABLE UPON REQUEST
  • Height
    2.032mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    6.35mm