  • CDR05BX334AKMP
CDR05BX334AKMP
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BX334AKMP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR05BX334AKMP
Package:
1825
Datasheet:
Description:
330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BX334AKMP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    2.032mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    6.35mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.35mm