  • CDR11BG150AGMR
CDR11BG150AGMR
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BG150AGMR
HK JDW NO:
66-CDR11BG150AGMR
Datasheet:
CDR11BG150AGMR
Description:
15pF Ceramic Capacitor 2% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BG150AGMR
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm