  • CDR11BP2R2ABNM
CDR11BP2R2ABNM
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP2R2ABNM
HK JDW NO:
66-CDR11BP2R2ABNM
Description:
2.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP2R2ABNM
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
    0606
  • Positive Tolerance
    4.5455%
  • Negative Tolerance
    4.5455%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm