  • CDR11BP560AFMP
CDR11BP560AFMP
advertisement
Manufacturer No:
CDR11BP560AFMP
HK JDW NO:
66-CDR11BP560AFMP
Package:
Datasheet:
CDR11BP560AFMP
Description:
CDR(MICROWAVE) 56pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR11BP560AFMP
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    1.4mm
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm