  • CDR12BG1R4ACUS
CDR12BG1R4ACUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BG1R4ACUS
HK JDW NO:
66-CDR12BG1R4ACUS
Description:
1.4pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BG1R4ACUS
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.4pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Positive Tolerance
    17.8571%
  • Negative Tolerance
    17.8571%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C