  • CDR12BG2R1ABUS
CDR12BG2R1ABUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BG2R1ABUS
HK JDW NO:
66-CDR12BG2R1ABUS
Description:
2.1pF Ceramic Capacitor 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BG2R1ABUS
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7/13 INCH; WAFFLE PACK
  • Depth
    1.4mm
    BG
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    4.76%
  • Negative Tolerance
    4.76%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm