  • CDR12BG2R2ACWS
CDR12BG2R2ACWS
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BG2R2ACWS
HK JDW NO:
66-CDR12BG2R2ACWS
Description:
2.2pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BG2R2ACWS
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Positive Tolerance
    11.3636%
  • Negative Tolerance
    11.3636%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm