  • CDR12BP101AGUS
CDR12BP101AGUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP101AGUS
HK JDW NO:
66-CDR12BP101AGUS
Description:
CDR(MICROWAVE) 100pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP101AGUS
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm