  • CDR12BP121AJWP
CDR12BP121AJWP
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP121AJWP
HK JDW NO:
66-CDR12BP121AJWP
Description:
CDR(MICROWAVE) 120pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP121AJWP
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    CDR(MICROWAVE)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C