  • CDR12BP1R0ACUP
CDR12BP1R0ACUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP1R0ACUP
HK JDW NO:
66-CDR12BP1R0ACUP
Description:
1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP1R0ACUP
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    0606
  • Positive Tolerance
    25%
  • Negative Tolerance
    25%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm