  • CDR12BP6R8AKUP
CDR12BP6R8AKUP
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP6R8AKUP
HK JDW NO:
66-CDR12BP6R8AKUP
Description:
6.8pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP6R8AKUP
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.4mm
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm