  • CDR12BP9R1AJUR
CDR12BP9R1AJUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR12BP9R1AJUR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR12BP9R1AJUR
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
9.1pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR12BP9R1AJUR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    9.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    1.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    0606
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm