  • CDR13BG200CJMM
CDR13BG200CJMM
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BG200CJMM
HK JDW NO:
66-CDR13BG200CJMM
Description:
20pF Ceramic Capacitor 5% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BG200CJMM
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Ceramic
  • Published
    2010
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm