  • CDR13BG5R1EDNR
CDR13BG5R1EDNR
advertisement
Manufacturer No:
CDR13BG5R1EDNR
HK JDW NO:
66-CDR13BG5R1EDNR
Description:
5.1pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR13BG5R1EDNR
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.1pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Depth
    2.79mm
    BG
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    9.8039%
  • Negative Tolerance
    9.8039%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm