  • CDR14BG681BJSP
CDR14BG681BJSP
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG681BJSP
HK JDW NO:
66-CDR14BG681BJSP
Package:
Ceramic
Datasheet:
CDR14BG681BJSP
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG681BJSP
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reference Standard
    MIL-C-55681/4
  • Temperature Characteristics Code
    BG
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1111
  • Custom Capabilities
    Packaging
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm