  • CDR14BG820EJUR
CDR14BG820EJUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG820EJUR
HK JDW NO:
66-CDR14BG820EJUR
Package:
Ceramic
Datasheet:
CDR14BG820EJUR
Description:
82pF Ceramic Capacitor 5% 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG820EJUR
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7/13 INCH; WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
  • Temperature Characteristics Code
    BG
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm