  • CDR14BP102AKSP
CDR14BP102AKSP
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP102AKSP
HK JDW NO:
66-CDR14BP102AKSP
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP102AKSP
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm