  • CDR14BP131DJUR
CDR14BP131DJUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP131DJUR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR14BP131DJUR
Package:
Datasheet:
CDR14BP131DJUR
Description:
130pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP131DJUR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1111
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm