  • CDR14BP161DKUR
CDR14BP161DKUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP161DKUR
HK JDW NO:
66-CDR14BP161DKUR
Package:
Datasheet:
CDR14BP161DKUR
Description:
160pF Ceramic Capacitor -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP161DKUR
    Select All
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    160pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    1111
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm