  • CDR14BP202AKUR
CDR14BP202AKUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP202AKUR
HK JDW NO:
66-CDR14BP202AKUR
Package:
Datasheet:
CDR14BP202AKUR
Description:
2nF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP202AKUR
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm