  • CDR14BP8R2ECUM
CDR14BP8R2ECUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BP8R2ECUM
HK JDW NO:
66-CDR14BP8R2ECUM
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BP8R2ECUM
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    2.79mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    3.0488%
  • Negative Tolerance
    3.0488%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm