  • CDR31BP131BJMS
CDR31BP131BJMS
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP131BJMS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BP131BJMS
Package:
0805
Datasheet:
Description:
130pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP131BJMS
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    1.25mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/7
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Height
    1.3mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm