  • CDR31BP3R9BDSP
CDR31BP3R9BDSP
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP3R9BDSP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BP3R9BDSP
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP3R9BDSP
    Select All
  • Mount
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/7
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    12.82%
  • Negative Tolerance
    12.82%
  • Height
    1.3mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm