  • CDR31BP470BJWMAB
CDR31BP470BJWMAB
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP470BJWMAB
HK JDW NO:
877-CDR31BP470BJWMAB
Datasheet:
CDR31BP470BJWMAB
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31 47pF 100V Ceramic Capacitor ±5% BP 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP470BJWMAB
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    BP
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    47pF
  • Depth
    1.25mm
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm