  • CDR31BP621AFWM
CDR31BP621AFWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP621AFWM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BP621AFWM
Package:
0805
Datasheet:
Description:
620pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP621AFWM
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681/7
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Height
    1.3mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm