  • CDR31BX103AKSP\M2K
CDR31BX103AKSP\M2K
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BX103AKSP\M2K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BX103AKSP\M2K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BX103AKSP\M2K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm