  • CDR31BX152BKUR\M250
CDR31BX152BKUR\M250
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BX152BKUR\M250
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR31BX152BKUR\M250
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BX152BKUR\M250
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm